Grįžti atgal

Kaip atsikratyti priklausomybės nuo ryšio priemonių – išeitis yra. Programa – iššūkis „Offline“

2019-09-12  |  12-57

Kaip atprasti nuo priklausomybės telefonui?


Vidutiniškai per dieną telefone praleidžiame 2 val. 51 min., iš jų 1 val. 16 min. – socialiniuose tinkluose, kuriuose naujos informacijos aptinkame ne kiekvienu prisijungimu, tačiau bandome beveik kas 6 minutes per dieną. Kodėl?

Psichologai tokį fenomeną aiškina, kad tai, kas mums teikia pasitenkinimo ir leidžia gerai jaustis, norime daryti vis dažniau. Atsitiktiniai, nereguliarūs paskatinimai (žinutė socialiniuose tinkluose ar sudominusi nuotrauka) yra pagrindinis veiksnys, nulemiantis mūsų priklausomybę nuo technologijų – šio malonaus „siurprizo“ paieška ir skatina mus nuolatos baksnoti į telefono ar planšetės ekraną.

Ar žinojote, kad vartotojas per dieną vidutiniškai išmanųjį telefoną tikrina 63 kartus, o 86 proc. telefonų nepaleidžia iš rankų net kai laiką leidžia su draugais ar šeima, 87 proc. žmonių naršo mobiliuosiuose prieš miegą, ir 69 proc. apie telefoną pagalvoja vos tik pabudę.

Tam sugalvotas ir specialus terminas nomofobija (no phone phobia) – priklausomybė išmaniesiems telefonams, pasireiškianti panikos priepuoliu, kai telefonu naudotis negalima: esant šiam sutrikimui ir neturint telefono, padažnėja pulsas, ima svaigti galva, pila prakaitas, pykina ir ima trūkti oro. Technologijos, kurių atsiradimas turėjo gyvenimą palengvinti, iš tikrųjų neleidžia mums pilnavertiškai jo gyventi.

Statistika rodo, kad net 58 proc. žmonių bandė atsikratyti priklausomybės telefonui ir sumažinti jo naudojimą, tačiau tik 41 proc. mano, kad tai pavyko. Tad, kaip nuo šios priklausomybės išsivaduoti?

Pirmiausia, reiktų pripažinti turint priklausomybę, antra - bandyti ją sumažinti. Svarbu motyvacija ir tinkamai parinktos priemonės.


„Vytautas mineral SPA“ specialistai, identifikavę šią išmanios visuomenės bėdą, kviečia išbandyti  paprastą bei malonią programą – OFFLINE iššūkį. Estetiški mineralų SPA namai, įsikūrę Birštono kurorto pakraštyje, tiesiog alsuoja poilsiu. Viskas, ko reikia, tiesiog atvykti. Svečių patogumui parengti stilingi kambariai, kūną ir sielą atgaivinančios procedūros, restoranai, baseinų ir pirčių erdvė, SPA centras, treniruoklių salė bei nuostabaus grožio kupolo formos skaitykla. O viešnagės metu telefonai saugomi administracijos seife.

Šiam iššūkiui ryžosi ir žinomas kelionių organizavimo profesionalas, Makalius.lt įkūrėjas Rimvydas Širvinskas – jis trims dienoms atsisakė telefono, pamiršo apie socialinius tinklus, nežiūrėjo net televizoriaus. Pasak jo, atidavus telefoną į viešbučio seifą trims dienoms, buvo puiki proga pažvelgti į technologijų užvaldytą pasaulį ir save kitomis akimis.

„Būdamas be telefono supratau, kad mes visi esame vienodi: prieš masažą laukdami visi žmonės aplink naršė telefonuose, o aš skaičiau knygą, kitą kartą tiesiog atsipalaidavau užsimerkdamas ir laukdamas, kol mane pakvies, o aplinkiniai naršė telefone. Poilsio kambaryje žmonės ne ilsėjosi (piešė mandalas, skaitė knygas), bet naršė telefonuose, o aš tuo metu skaičiau. Viešbučio restorane „Moon“ vakarienės metu netgi įsimylėjėlių porelės, užuot kalbėjusios tarpusavyje, naršė telefonuose – tai man šiomis dienomis, stebint viską iš šalies, buvo taip keista, nors supratau, kad iki tol elgdavausi lygiai taip pat. Dar keista buvo eiti miegoti be telefono, neturėti žadintuvo ir nežinoti, kiek tuo metu yra valandų – iki šiol laikrodis ant rankos man buvo tik aksesuaras. Dabar išmokau valandas tikrinti laikrodyje. Taip pat pastebėjau, kad rytais susiruošiu daug greičiau, nes nebetikrinu naujienų telefone, o imuosi to, ką reikia atlikti. Mielai dar pakartočiau šį eksperimentą, bet ilgesniam laikui, nes, kuo ilgiau buvau be telefono, tuo geriau jaučiausi. Žinau tikrai, kad nuo šiol tam tikrais momentais – vakarienių, susitikimo su draugais metu – su savimi telefono neturėsiu“, – OFFLINE programos įspūdžiais dalinasi R. Širvinskas.

Kas vyksta OFFLINE metu?

OFFLINE – tai atskira programa, kurią svečias rezervuoja iš anksto. Ji prasideda tik įžengus pro viešbučio duris, mat telefoną privaloma palikti administracijos seife iki pat viešnagės pabaigos. Žinoma, esant skubiam bei neatidėliotinam reikalui, suteikiama galimybė paskambinti, tačiau už kiekvieną kartą, kai naudojamasi telefonu, išbraukiama po procedūrą iš programos sąrašo, o joje numatyta tikrai nemažai veiklų, kad laiko galvoti apie telefoną ir socialinius tinklus neliktų:


  • Antistresinis pečių lanko bei pėdų masažas – 60 min.
  • Pasirinktinai: ajurvedinis masažas KERALA– 60  min. arba tailandietiškas masažas su aliejais
  • Sveikatingumo mankštos salėje ir baseine
  • Neribotas apsilankymas baseinų bei pirčių erdvėje
  • Poilsis Relax kambaryje su puodeliu arbatos
  • Ramybės oazė – „kosminė“ biblioteka
  • Mineralinis vanduo
  • Savitarnos pusryčiai
  • Vakarienė


Projektas „Offline“ – socialinė mineralų SPA namų „Vytautas mineral SPA“ iniciatyva, kurios tikslas atvykstantiems į viešbutį svečiams suteikti kokybišką poilsį, leidžiantį pabūti su savimi, savo mintimis, artimaisiais ir nors trumpam palikti mobiliąsias ryšio priemones. Išdrįsusiems priimti šį iššūkį, suteikiamas paskatinimas – kelios SPA procedūros dovanų: autorinė „Vytautas Mineral SPA Flow“ terapija, jūrinio kalcio bei magnio įvyniojimas ir kūno šveitimas su jūros druska.


OFFLINE programą galite įsigyti ir puslapyje MakaliausLietuva.lt.


Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Privatumo politika.
Sutinku